Wiebe: “Er is mij gevraagd of ik kan uitleggen wat onze parel in de collectie is en daarbij, wat ik als een parel ervaar in mijn werk. Bij dit laatste wordt het toch een beetje persoonlijk, wat ik overigens niet erg vind, zo leer je elkaar ook beter kennen toch?”

“Over de eerste parel, dan heb ik het over de parel in onze collectie, kan ik kort zijn. Stella Furniture heeft een model ontwikkeld dat vooral net even anders is. Model Jack heeft het licht gezien tijdens de laatste beurseditie in Brussel. Jack is geen doorsnee zitmeubel. Dit model getuigt van moed en bewijst maar weer dat Stella Furniture niet altijd met de kudde meegaat en dat er met regelmaat wordt afgeweken van wat de massa doet. Deze eigenschap is in mijn optiek al een parel te noemen. Er wordt vaak geklaagd dat we veel van hetzelfde in de winkels zien. Nou, Stella Furniture doet daar niet aan mee. Model Jack wijkt af, het is eigenwijs maar voldoet volledig aan alle comforteisen. Het zit heerlijk! Daarnaast komt Stella Furniture nog met een paar andere pareltjes: Noxid, Dune en Mild.” De Mild ziet u helemaal bovenaan, Noxid en Dune ziet u hieronder.

“Wat ervaar ik zelf als een parel in mijn werk? Als toeleverancier staan we tussen de producenten en de detailhandel in. Als meubelagent dienen we aan de ene kant de meubelfabrikanten maar aan de andere kant helpen we de retail zoveel als mogelijk. Dat doet me denken aan de tijd dat ik als dienstplichtig sergeant mijn diensttijd heb doorgemaakt. Als je sergeant bent dan is het net als lopen over een evenwichtsbalk. Je stuurt de soldaten aan, het was een uitdaging dit zo te doen dat je ’s avonds ook nog een biertje met elkaar kon drinken. Aan de andere kant was het ook mijn taak om de minder leuke berichten, die ik ontving van mijn meerderen, door te geven. Wat overigens vaak niet op al te veel sympathie kon rekenen. Toch heb ik deze periode als heel leuk ervaren. Heb er zelfs nog leuke contacten aan over gehouden ook.” Hieronder staat het model Jack, daaronder als bonus de tafels Olbia en Peschiera.

“Wat we als tussenhandel doen verschilt eigenlijk niet zoveel van het militaire wereldje. We hebben te maken met de belangen van de producenten (veelal uit het buitenland) maar we dienen ook de belangen van onze klanten. Uiteindelijk eist dat ook zo nu en dan dat er slecht nieuws moet worden doorgegeven. Persoonlijk is het voor mezelf van belang dat ik iedereen recht in de ogen kan kijken. Eerlijkheid duurt het langst. De waardering die je ontvangt van een producent of de dankbaarheid van een klant maakt dat ik dát als een parel mag ervaren. In ons werk is teamwork van groot belang, Met loze beloftes of gouden bergen kom je niet zover. Elkaar verder helpen op een eerlijke manier is genieten van je werk en daarbij ook van mijn leven. Als ik in een conflict beland of als het me tegenzit of als ik mezelf dreig te verliezen dan denk ik even aan een Bijbeltekst die in ons kantoor hangt. Of je er wel of niets mee hebt, het is een levensles waar iedereen zich aan vast zou kunnen houden.”

“Maar de vrucht van de Geest is liefde, vreugde en vrede, geduld, vriendelijkheid en goedheid, geloof, zachtmoedigheid en zelfbeheersing. (Galaten 5, 22-23)”

De collectie van New Ambiance is te zien tijdens het Meubelhart Beusichem op 3, 4, 10 en 11 februari aanstaande.

Copyright
© 2025 Business Content Media Den Haag. Niets uit dit artikel of deze uitgave mag worden verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt door middel van druk, fotokopie, microfilm, elektronisch,  op geluidsband of op welke andere wijze dan ook, zonder voorafgaande schriftelijke toestemming van de uitgever Business Content Media/Vakblad Interior Business magazine.